Zpráva pro tebe

Zpráva pro tebe

Už od základní školy bylo jejím snem ilustrovat knihu, nicméně životní křižovatky ji vedly po jiných stezkách. Naposledy kreslila ve dvanácti letech, láska k výtvarnu ji však neopustila a věnovala se básním, fotografiím, krátkým povídkám. Veronika Svobodová – rodačka z Rýmařova, nyní žijící v nejmladším městě republiky Havířově. Nadaná výtvarnice, která vtiskla mé knize „Až vyhasne svět” osobitou s ničím jiným nezaměnitelnou podobu…

Říkala, že malovala naposled v základní škole,  že by to ráda zkusila. Nevěděl jsem, co čekat, někde hluboko uvnitř jsem však cítil, že to stojí za zkoušku. Oba jsme měli naprosto jinou představu o tom, jak by měly být básně ztvárněny. Po prvotních nesmělých pokusech se však vynořily obrázky, které mne hluboce zasáhly. Bylo to něco jiného, a přece – vyzařovalo z nich jakési hlubší pochopení mého sdělení ve verších. První náčrtky byly vyhotoveny tužkou a mne napadlo, že by si zasloužily ostré kontrastní tahy tuší. Verunka nikdy tuší nekreslila, nakonec (na mé naléhání) přistoupila na tuto výzvu. Výsledek mne (v dobrém smyslu slova) šokoval.

Verunko, tímto ti ze srdce děkuji za tvůj přínos mojí knize!!!

Veronika Svobodová

Všechny ilustrace od Verunky Sbobodové obsažené v mé knize si budete moci prohlédnout počínaje křtem knihy 2. prosince 2016 v kavárně Pokec v Jablonci nad Nisou, kde budou vystaveny až do konce ledna 2017. 

Verunka Svobodová

Verunka Svobodová